Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla
Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego

Leopold Godowski International
Piano Competition "Young Virtuoso"
Polish English Russian

Wybierz poniższe logo aby przetłumaczyć stronę
dzięki usłudze "Google Translate".

Od 1992 pracuje w Akademii Muzycznej im G. i K. Bacewiczów w Łodzi. W 2007 r. powołana na stanowisko kierownika Katedry Fortepianu. Jako juror uczestniczyła w pracach konkursów na Ukrainie (Worzel 1999), Danii (Helsingor 2001) i kilku w Polsce, w grudniu 2007 w Konkursie Chopinowskim im. M. Magina w Łodzi. Kursy pianistyczne i warsztaty prowadziła w Polsce, na Ukrainie, w Danii i na Litwie. Członek Towarzystwa im. F. Chopina w Warszawie i Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest obecnie drugą kadencję wiceprezesem.

Działalność koncertową rozpoczęła w 1962. Występowała z wieloma orkiestrami filharmonicznymi w kraju, a także w Niemczech, Rumunii, Turcji na Ukrainie i Kubie. Brała udział w licznych festiwalach: Brno (1982), Mariańskie Łażnie (1985), Gandawa, (1987, 1999), Ankara (1989) poza granicami oraz w Polsce. Ma na swym koncie artystycznym kilkaset estradowych wykonań recitali i koncertów symfonicznych oraz liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe (5 płyt w tym 4 CD). Działalność pedagogiczną rozpoczęła w 1967 jako pracownik dydaktyczny PWSM w Warszawie. W l. 1988-90 prowadziła klasę fortepianu na Uniwersytecie Bilkent w Ankarze.
Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie i Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Wiedniu. Jest laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów i festiwali: Ogólnopolskiego Konkursu Mozartowskiego w Katowicach (wyróżnienie 1956), Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (II nagroda 1961), następnie w roku 1965 w Warszawie otrzymała Dyplom honorowy za udział w VII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim (II etap). Uczestnicząc w Międzynarodowym Kursie - Konkursie w Szwajcarii (St. Moritz 1967) Moderne Klaviertechnik otrzymała I nagrodę. W 1978 zdobyła w Santiago de Compostella (Hiszpania) Premio Jose Miguel Ruiz Morales, jedyną przyznawaną za najlepszą interpretację muzyki hiszpańskiej nagrodę w czasie miesięcznego Międzynarodowego Festiwalu.