Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny dla
Młodych Wirtuozów im. Leopolda Godowskiego

Leopold Godowski International
Piano Competition "Young Virtuoso"
Polish English Russian

Wybierz poniższe logo aby przetłumaczyć stronę
dzięki usłudze "Google Translate".

 

Rinko Kobayashi

"Jedna z niewielu solistów, którzy potrafią prowadzić orkiestrę swą charyzmą."

Hideo Saito

"Kobayashi jest rasową pianistką, dysponującą świetnym warsztatem, grającą przy tym z pasją...(...) grając Rachmaninowa wyzwalała demony, dosłownie szalejąc na klawiaturze, pozostając jednak całkowicie w zgodzie z intencją kompozytora. (...) II Sonata jest gąszczem, przez który przebić się jest wielką sztuką, którego jednak plan wyjaśnić - chyba niemożliwością. Nawet słuchając takich pianistów jak Ogdon, Van Cliburn, Ponti czy Horowitz, nie zdołałem rozeznać się w chaszczach Sonaty, Rinko Kobayashi radziła sobie z Sonatą wspaniale, demonstrując zdolność absolutnego władania fortepianem."


Jan Weber
"Ruch Muzyczny"

Rinko Kobayashi w wieku pięciu lat jako "cudowne dziecko" występowała regularnie w radiu i telewizji. Studiowała u profesorów: Motonari Iguchi, Mieczysława Munza, Edwarda Auera i Andrzeja Jasińskiego. Swój pierwszy sukces pianistka odniosła wygrywając konkurs laureatów NHK-Mainichi Music Competitions w roku 1973 i na Konkursie Chopinowskim, uzyskując dyplom i nagrodę specjalną. Od tej pory rozpoczęła się jej międzynarodowa kariera.

Artystka dawała recitale i grała z orkiestrami w wielu krajach świata, m.in.w Weil Hall w Carnegie Hall w Nowym Yorku, gdzie słuchacze zgotowali jej stojącą owację, w Wigmore Hall w Londynie, koncertowała podczas oficjalnej wizyty Królowej Danii małgorzaty II w Polsce a także brała udział w cyklu koncertów mistrzowskich w Wiedniu.

Od 1987 roku przez wiele lat była solistką Orkiestry kameralnej Polskiego Radia i Telewizji. Pianistka każdego roku odbywa tournees po Polsce, występując w prawie wszystkich filharmoniach a także w innych krajach i w rodzimej Japonii. Rinko Kobayashi również występuje na wielu renomowanach festiwalach muzycznych.

W 1988 roku artystka została odznaczona przez Ministra Kultury i Sztuki medalem "Za Zasługi dla Kultury Polskiej", m.in. za jej wkład w popularyzację muzyki Chopina na świecie. Dokonała też wielu nagrań płytowych oraz radiowych i telewizyjnych. W 1999 roku jako pierwsza w Polsce za nagrania muzyki poważnej fortepianowej dostała "Złotą Płytę" za CD "Chopin Forever". W 2000 roku także jako pierwsza w Polsce, za CD na fortepian solo, otrzymała "Platynową Płytę". Jej płyta z nagraniami utworów Romana Maciejewskiego została nominowana do nagrody "Fryderyk". W 2002 roku, Rinko Kobayashi otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Opis pochodzi ze strony: www.pl.chopin.nifc.pl